ikona-lokalizacja

ul. Plebiscytowa 49A
40-041 Katowice

Wywiad z twórcami komiksu oraz informacje o sprzedaży

 

Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z naszym filmem, który przedstawia kulisy powstania komiksu o ks. Franciszku Blachnickim. W filmie wypowiedzieli się autorzy scenariusza – Angelika i Mateusz Olszewscy oraz rysownik Janusz Komorowski. 

UWAGA! AUTORZY KOMIKSU PODPISALI 100 EGZEMPLARZY, KTÓRE MOŻNA NABYĆ W PANTEONIE GÓRNOŚLĄSKIM LUB PRZEZ ZAKUP INTERNETOWY. SZCZEGÓŁY SPRZEDAŻY POD FILMEM.

Sprzedaż komiksu

                                                                Sprzedaż internetowa 
  • Zamówienia należy składać wysyłając wiadomość na e-mail: sklep@panteon-gornoslaski.pl
  • Cena komiksu – 32.00 zł/egz.
  • W wiadomości proszę o podanie ilości komiksów oraz danych do wysyłki. 
  • Wysyłki realizujemy za pomocą InPost (paczkomaty) lub Poczty Polskiej. W przypadku wysyłki paczkomatem, prosimy podanie adresu e-mail, numeru telefonu, adresu paczkomatu. 
  • Po otrzymaniu wiadomości od Państwa wyślemy e-mail z numerem konta, na który należy dokonać wpłaty. W tytule przelewu proszę podać imię i nazwisko oraz ilość zakupionych komiksów (np. Jan Kowalski, 5 komiksów). 
  • Do sumy wartości produktów, należy dodać koszt przesyłki. 
  • Istnieje możliwość wystawienia faktury oraz sprzedaży hurtowej w promocyjnej cenie. 
 

                                                        Sprzedaż stacjonarna 

  • Cena komiksu – 32.00 zł/egz.  
  • Komiks można nabyć w Panteonie Górnośląskim w godzinach pracy instytucji tj. wtorek-piątek 9.00-17.00, sobota 10.00-18.00, niedziela 13.00-18.00. 
 

Informacje o komiksie

„Gratuluję znakomitego pomysłu, aby przedstawić ludziom młodym (i nie tylko) życie sł. Bożego ks. F. Blachnickiego w formie komiksu. To ciekawa opowieść o niezwykłym człowieku, który najpierw sam się nawrócił, by później, dzięki odważnej wierze w Chrystusa, wpływać na duchową przemianę wielu ludzi. Młodych i dorosłych, nieraz zbuntowanych, ale w głębi serca poszukujących sensu życia w Bożym światle wiary. Dlatego zachęcam: „Bierz i czytaj” (św. Augustyn. „Wyznania”).”

ks. biskup Adam Wodarczyk

Postulator procesu beatyfikacyjnego Sługi Bożego ks. Franciszka Blachnickiego

 

„Na początku muszę przyznać, że brakuje mi zaledwie kilku lat do wieku komiksowej babci Franka. Dlatego nie potrafię powiedzieć, jak tę historię odbierze współczesna młodzież. Mi osobiście taka propozycja przedstawienia księdza Blachnickiego bardzo odpowiada. Kilka istotnych faktów z jego niezwykłego życia zostało wplecionych w opowieść o duchowej przemianie zbuntowanego nastolatka. Sam pamiętam wiele podobnych sytuacji, kiedy chłopcy lub dziewczęta – podążając za swoimi ukochanymi – na oazowych spotkaniach odnaleźli drogę do Boga.”

ks. Marek Sędek, Moderator Generalny Ruchu Światło-Życie

 

„Wyjątkowe i bardzo ciekawe przedstawienie postaci ks. Blachnickiego i Ruchu Światło-Życie. Inne niż dotychczasowe, które znam. Warto się zatrzymać przy tej lekturze.”

ks. Waldemar Maciejewski, Moderator diecezjalny Ruchu Światło-Życie Archidiecezji Katowickiej