ikona-lokalizacja

ul. Plebiscytowa 49A
40-041 Katowice

Konkurs historyczny dla uczniów szkół średnich - "Zmierz się z legendą Sławika"

Zapraszamy do udziału w konkursie historycznym dla uczniów szkół ponadpodstawowych „Zmierz się z legendą Sławika”. Tematem konkursu jest życie i dokonania Henryka Sławika.  Konkurs odbędzie się w dwóch etapach: etap 1 – pisemny (test), etap 2 – ustny (turniej wiedzy). Dla laureatów i ich opiekunów merytorycznych przewidziano atrakcyjne nagrody! Zgłoszenia przyjmowane są do 13.03.2024r.

Do etapu 1 obowiązuje lektura „Bohaterowie Niepodległej: Henryk Sławik” Grzegorz Łubczyk, dostępna na stronie katowickiego oddziału IPN – przystanek historia:

Do etapu 2 obowiązuje lektura „Henryk Sławik 1894-1944. Górnośląski Sprawiedliwy wśród Narodów Świata” Tomasz Kurpierz, dostępna na stronie IPN

Konkursy archiwalne

Konkurs plastyczny dla uczniów szkół podstawowych - "Portrety ludzi (nie)zwykłych"

Zapraszamy do udziału w konkursie plastycznym dla uczniów szkół podstawowych „Portrety ludzi (nie)zwykłych”. Aby wziąć w nim udział należy stworzyć pracę plastyczną wykonaną dowolną techniką, w formacie A3 lub A4, przedstawiającą jedną z osób wprowadzonych do Panteonu Górnośląskiego w 2023 r. i wysłać ją do 4.12.2023 r. Dla laureatów przewidziano atrakcyjne nagrody i wystawę prac konkursowych!