ikona-lokalizacja

ul. Plebiscytowa 49A
40-041 Katowice

I rocznica otwarcia Panteonu Górnośląskiego - 24-25.06.2023  

Panteon Górnośląski w Katowicach obchodzi swoją pierwszą rocznicę działalności. To był niesamowity rok pełen wyjątkowych wydarzeń, spotkań z artystami, inspirujących wystaw i niezapomnianych chwil. Dziękujemy Wam za to, że byliście z nami i wspieraliście naszą działalność! Prosimy o zapoznanie się z programem uroczystości.                                                                                

24.06.2023 (sobota)

Panteon Górnośląski w Katowicach będzie otwarty w tym dniu w godzinach 14.00-18.00. Wejście na ekspozycje i tarasy widokowe będzie bezpłatne.  

Od godziny 12.00 zapraszamy wszystkich chętnych do uczestnictwa w organizowanym przez nas festynie rodzinnym. Dla najmłodszych przygotowaliśmy dmuchańce, zajęcia z animatorami oraz darmową watę cukrową. Festyn odbędzie się na placu przed wejściem głównym do Panteonu od ulicy Wita Stwosza. 

O godz. 10.00 odbędzie się uroczystość wprowadzenie nowych osób do Panteonu oraz podsumowanie ostatniego roku naszej działalności. Spotkanie będzie przeznaczone dla zaproszonych gości, rodzin upamiętnionych oraz przedstawicieli mediów.

W trakcie sobotniego spotkania zostaną wprowadzone do Panteonu Górnośląskiego nowe osoby. Będzie to m.in. reżyser Kazimierz Kutz, aktor Franciszek Pieczka, malarz Jerzy Duda-Gracz, muzyk Jan „Kyks” Skrzek, lekarz Marian Zembala czy architekci Karol Schayer oraz Stanisław Niemczyk. Łącznie będzie 39 nowych postaci. Ich pełna lista zostanie zaprezentowana w sobotę.

25.06.2023 (niedziela) 

W niedzielę 25 czerwca 2023 r. zapraszamy na koncert Zespołu Pieśni i Tańca „Śląsk”, który odbędzie się w Archikatedrze Chrystusa Króla w Katowicach, o godz. 12.00.

Zespół zapewni animację muzyczną mszy świętej, po której odbędzie się koncert okolicznościowy z okazji 101 rocznicy włączenia części Górnego Śląska do Polski oraz I rocznicy inauguracji Panteonu Górnośląskiego.

Wstęp wolny.   

W związku z organizacją koncertu Panteon Górnośląski w tym dniu będzie zamknięty dla zwiedzających.