Kontrast Czcionka

Znamy już reżysera filmu o ks. Franciszku Blachnickim!

Panteon Górnośląski sfinalizował rozmowy z Mateuszem Olszewskim, który wyreżyseruje film o księdzu Franciszku Blachnickim - twórcy Ruchu Światło-Życie.

2022-07-06

(fot. Tomasz Jasiński)

 

Panteon Górnośląski sfinalizował rozmowy z Mateuszem Olszewskim, który wyreżyseruje film o księdzu Franciszku Blachnickim - twórcy Ruchu Światło-Życie. Wybrany reżyser znany jest z dobrego "prowadzenia" aktorów i nowoczesnego podejścia do realizowania filmów o tematyce katolickiej. To pozwoli mu na przeniesienie trudnej opowieści o życiu Księdza F.Blachnickiego na srebrny ekran w sposób interesujący i dostosowany do współczesnego widza.

 

Wypowiedź reżysera na temat filmu o życiu ks. Franciszka Blachnickiego: https://www.youtube.com/watch?v=74b58zgp0eo

 

Mateusz Olszewski – absolwent Wydziału Aktorskiego Szkoły Filmowej w Łodzi oraz Wydziału Reżyserii warszawskiej Akademii Teatralnej. Reżyserował spektakle w Gdyni, Lublinie, Łodzi, Płocku, Tarnowie i Warszawie. Jako aktor współpracował głównie z łódzkimi teatrami (Powszechny, Nowy, Szwalnia, Logos). Za spektakl Novecento został nagrodzony dziesięcioma nagrodami na festiwalach monodramów. Wyreżyserował teatr telewizji na podstawie dramatu Ewy Chowaniec pt. Gacek (WFDiF, cykl Teatroteka Młodego Człowieka) oraz dwa sezony mini-serialu: Jonasz z 2b i Jonasz z maturalnej.

Zachęcamy do oglądania serialu internetowego o Jonaszu w reżyserii Mateusza Olszewskiego: https://www.youtube.com/watch?v=_fKKjU3Rg28

Aktualności