Kontrast Czcionka

Wyniki konkursu na treatment filmu o Księdzu Franciszku Blachnickim

Wyniki konkursu na treatment i dwie sceny dialogowe filmu fabularnego o Słudze Bożym Księdzu Franciszku Blachnickim.

2021-12-10

Dyrektor Panteonu, Przewodniczący Jury, Ryszard Kopiec z przyjemnością ogłasza wyniki obrad Jury w konkursie na treatment i dwie sceny dialogowe filmu fabularnego o Słudze Bożym Księdzu Franciszku Blachnickim, a także przyznane nagrody:

 

  1. „Nie jestem żabą” godło „Gołąb” – 6.000 zł brutto
  2. „Światło i życie” godło „Dżekyl&Hajd” – 5.000 zł brutto
  3. ex aequo - „Pociąg nie do zatrzymania” godło „Żuraw” i „Prorok” godło „Abbe Faria” - po 4.000 zł brutto

 

Ze względu na wysoki poziom prac i trudność w wyłonieniu laureata trzeciego miejsca Dyrektor zwiększył pulę nagród przyznając dwie równorzędne nagrody. W konkursie wzięło udział 18 Dzieł, pozytywną ocenę formalną uzyskało 17. Siedem z nich napisali twórcy z doświadczeniem filmowym, w tym pięciu reżyserów filmów fabularnych lub dokumentalnych, a 10 debiutanci. Cztery prace napisane zostały przez dwuosobowe zespoły.

Zgodnie z regulaminem konkursu z dnia 4.11.2021 par. 6 pkt. 3-5, Panteon w najbliższym czasie przeprowadzi rozmowy z laureatami konkursu i reżyserami, aby wyłonić docelowy duet – scenarzysty i reżysera. O dalszych pracach nad filmem będziemy informować. Osoby wierzące prosimy o modlitwę za powstający film, a niewierzące - o sympatię i życzliwość.

 

       

Aktualności